poniedziałek, 21 maja 2012

Poniedziałek, 21 maja, 18:30, Kuchnia

Cześć! Jak tam u was mija poniedziałek? U mnie bardzo spokojnie, a zarazem ciekawie. Dzisiaj przyjechał z Nowego Jorku dziadek na wakacje do polski. W domu  było trochę zamieszania z powodu jego przyjazdu, ale wszystko się uspokoiło dzięki temu, że dziadek poczuł zmęczenie i miał ogromną chęć pojechać do jego domu(dom znajduje się w pobliskim mieście, gdzie mieszka moja babcia, która jest obecnie w New York, ciotka, wujek i ja od czasu do czasu). Mam bardzo zasypany tydzień, jak się okazało. Oczywiście zasypany śniegiem książek. Kartkówki, sprawdziany - cały mój tydzień tak się zapowiada. Nagle nauczyciele sobie przypominają o tym, że trzeba nadrobić oceny. Mnie to troszeczkę, osobiście wkurza, ale "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni".
Zastanawiam się nad słowem "nadzieja", co ono w ogóle znaczy? Jeżeli mam być szczera nie wierze w nią. Nadzieja jest na tyle paskudnym uczuciem, który daje Ci szczęście, ale tak niewidome, ślepe, które potrafi ulecieć w każdej chwili. Po co człowiekowi ona - by, dać na chwilę szczęścia, a później uciec z nie powodzeniem. Potrafi łamać, zniszczyć i zostawić szkodę. Czy tylko przez przypadek daje szczęście? Przypadkami rządzi życie, a także nadzieja. Cytaty typu: "Nadzieja najcenniejszą towarzyszką życia" są dla mnie bezsensowne. Zgadzam się prędzej z "Nadzieja matką głupich". Najlepszym określeniem jest zdanie: "Życiem rządzą przypadki". Czy naprawdę jest tyle warta?  


Uważam, że dość ciekawie przerobiłam to zdjęcie. Wyszłam dość nieckawie na tym zdjęciu, ale cóż... z byle gówna nie da sie piękności zrobić. 


Znam o 1,5 roku tą piosenkę. Jest piękna, spokojna, można stwierdzić, ze oczyszczająca. Piosenka nazywa się  River Flows in You, a wykonawcą jest Yiruma.

1 komentarz:

  1. kobieto u Ciebie też dopiero nauczyciele się zorientowli z poprawianiem -.- a ja myślałam, że to tylko moi tacy inteligentni.
    PS. bardzo fajny blog, na pewno będę częściej wpadać:)

    OdpowiedzUsuń

- Dziękuję za komentarz, każdy czytam!♥